PTCCL05H630HBC
Mfr.Part #
PTCCL05H630HBC
Manufacturer
Vishay
Package/Case
Datasheet
PTCCL05H630HBC
Description
PTC RESET FUSE
Stock
500
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
PTC Resettable Fuses
Current - Hold (Ih) (Max) :
63 mA
Current - Max :
450 mA
Current - Trip (It) :
95 mA
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Package / Case :
Radial, Disc
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Resistance - 25°C (Typ) :
120 Ohms
Resistance - Initial (Ri) (Min) :
Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
Thickness (Max) :
Time to Trip :
Type :
Ceramic
Voltage - Max :
265V